KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15966283
nr 1596 6283
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Blandteknik, 2 st, Göteborgs hamn & Ångfartyget Gustafs Bergh. Signerade, yttermått inklusive ram: 32x44 - 36x46 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2024
kl 20:15:19
4/2 23:14:24
Roland von Rainals
Läs mer om Roland von Rainals